| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Salut. Astăzi mi s-a oprit mașina brusc. Permegator acestui fapt mașina trepida,am oprit pe dreapta m-am uitat puțin,apoi a început să trepideze din ce in ce mai tare până s-a oprit motorul. Acum, dacă pun contactul și vreau să o pornesc se aude un "țac", apoi se stinge complet computerul de bord. I-am dat și curent și nu a mers.

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

La ce te-ai uitat? Ai deschis capota, te-ai uitat putin, ai cautat dupa butonul de reset, sau?
Lasand gluma la o parte, era mai interesant daca te uitai la bord, sa ne spui ce martori s-au aprins.
Cum deduc ca nu esti un pasionat de mecanica, eu zic sa o tractezi pana la service si sa nu iti mai bati capul. Daca de exemplu s-a rupt distribuția sau s-a blocat vreun accesoriu al motorului, incercarea de a porni poate produce alte daune.

| darrio2007 a răspuns:

E caz de service.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu strica sa spui modelul si motorizarea.
Dar din pacate, din ceea ce ai explicat, sunt sanse mari sa fie motorul blocat, probabil de la lipsa ungere.
La rece s-ar putea sa iti porneasca, dar problema ramane, si nu e recomandat sa il mai folosesti.

| DonMoldo a răspuns:

Pune-o pe olx

| Anonim56789013 a răspuns:

Du-te cu ea la un service autorizat de calitate...

| Anonim240 a răspuns:

Probabil electromotorul, cel mai bine e să te duci la un mecanic să vadă el

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonim240):

S-a oprit motorul in mers. Ce treabă are electromotorul?

| Anonim240 a răspuns (pentru darrio2007):

Aaa, nu am înteles intrebarea, credeam ca atunci cand ai pornit-o, mai bine du-te la service cu ea

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonim240):

Nu eu am avut problema ci cel care a pus intrebarea.