| Anonimul151 a întrebat:

Mai există instructori care ar dori să ofere ore de condus în "particular", ca să zic așa fără să fii înscris la școală de șoferi?

Înainte de a mă înscrie, aș vrea să iau niște ore "suplimentare", astfel încât sa fiu mai pregătit când încep...

Exista instructori care bineînțeles, contracost, să ofere astfel de ore? Bineînțeles, nu pe drumul public pentru că nu cred că e legal fără să fii înscris la școală... Dar măcar să văd cum sta treaba cu schimbatul vitezelor, ambreiajul etc...

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu zic mai intai incepe scoala vezi cum te descurci acolo si dupa ce termini orele de condus mai poti cumpara cateva ore in plus la un alt instructor, unde doresti tu
stiu ca asa procedeaza majoritatea elevilor la scoala auto, bine unii dintre ei, cei care doresc sa faca sedinte suplimentare!
dar nu invers cum cauti tu acum!

suntserios
| suntserios a răspuns:

De aia platesti scoala de soferi...

| DonMoldo a răspuns:

Pai de ce vrei ore suplimentare ca sa te pregatesti pentru scoala de soferi laughing pai nu de asta o faci, e banala intrebarea. Schimbatul vitezelor, plecarea de pe loc o faci in prima sedinta o sa te obisnuiesti foarte repede chiar daca esti paleta o sa te ajute instructorul ca de aia e acolo pus acolo. Stai linistit ca nu o sa te scoata el in prima sedinta in oras sau in zone aglomerate

| AnnabellaB a răspuns (pentru DonMoldo):

Pe mine ma întrebat ai mai condus? Eu zic nu doar știu cum sa pornesc mașina și după m-a scos in intersecti, la prima ședința am făcut și plecarea din rampa acum depinde de instructorii

| Anonim240 a răspuns:

Nu, indicat e să faci școala de șoferi, să înveți legislația(adică să mergi la orele de legislație), apoi să începi cu orele de condus. Asta e ordinea, nu poți începe direct cu practica, fără teorie.