| Anonimul151 a întrebat:

Luni, mergeam prin zona unde locuiesc, și pentru că nu e o zonă pe unde circula multe mașini, mulți fac parcări în acea zona ( cu școala de șoferi ) inclusiv cu examene auto.

Dar, astăzi am văzut tot așa o mașină care avea șoferul și polițistul. Deci era la examen.

Dintr o dată polițistul a coborât atât el cât și pe cel care dădea examen și au făcut schimb de locuri. Deci polițistul a urcat la volan.

Asta înseamnă că l a picat? În felul asta se "desfăsoară" când pici examenul practic? Probabil a făcut multe greșeli... Sau polițistul a fost mai "sever" ca să zic așa...

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Probabil politistul l-a vazut ca era 'praf' si s-a temut pentru viata lui daca 'elevul' ar mai fi ramas la volan
sau politistul se grabea undeva sa ajunga si a trecut el la volanwinking laughing

| Anonimul151 explică (pentru Simpatic):

Probabil că era un polițist de genul. Se grăbea ori alt motiv. Trăim în "România" deci... Inclusiv cu "înregistrare " se poate face orice. Din câte știu se înregistrează examenul auto. Ca să se evite "spăgile". Dar nu știu ce să zic...

Era doar acel elev cu polițistul. Fără vre un martor.

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimul151):

Cine stie, putem doar intui.
eu cred ca l-a dat la o parte pentru ca a facut greseli 'grave' pe traseu!

| Anonimul151 explică (pentru Simpatic):

Da... Eu m-am gândit, și de aceea am pus și întrebarea pentru a auzi mai multe păreri. Pentru că există și adulți probabil pe aici care au permis.

Asta a fost și părerea mea în momentul în care am văzut. Că a făcut ori o greșeală mai mare, ori mai multe. Și din cauza asta l a picat. Sau era polițistul... Cum mai exista în țara asta. Dar da, noi nu știm adevărul, ne dam doar cu părerea.

Plus că așa mai aflu și eu câte ceva pentru că peste puțin timp dau și eu... Și așa știu sa evit greșelile asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă a urcat polițistul la volan înseamnă că ăla era praf praf

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Admis sau respins, cu siguranta examenul a luat sfarsit.
Dar probabil "soferul" a fost dat jos pentru ca nu era in stare sa duca masina si pasagerii in siguranta, inapoi spre punctul de plecare.
Este oarecum ciudat, pentru ca de obicei, martorii care se iau in masina, sunt tot elevi care sustin examenul, iar cand pica sau trece unul, vine altul la volan. Dar poate ca aia din spate dadusera inainte, si de aia politistul a preluat el insusi masina.

| Anonimul151 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Era doar acel băiat cu polițistul. Nu avea vre un martor. În acel moment am trecut când a urcat polițistul la volan. Și după a pornit...

Deci practic nu e neaparat sa îl fi picat dacă a urcat polițistul la volan?

Intreb pentru că în curând dau și eu de permis și să știu...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Anonimul151):

Normal trebuia sa fie si un martor in masina. Poate era doar finalul examenului, iar politistul a lasat elevii si martorii pe rand, urmand sa se duca spre instructor sa-i dea masina.
Eu cand am dat examenul, am fost 4 elevi si politistul. Fiecare elev a condus cate o bucata, politistul nu a urcat deloc la volan. Ultimul elev a incheiat examenul intr-o parcare in care erau instructorii, si au preluat ei masina.
Instructorul m-a pus si pe mine la volan, o portiune de drum, dupa ce eram deja admis laughing
Aia a fost ultima tura cu masina de scoala.