| MKxty a întrebat:

Am un moped care nu porneste.Eu cred ca este din cauza aprinderii si vreau sa stiu daca si cum se regleaza aprinderea la un moped.Si vreau sa specific ca singurul reglaj este din ruptor deci m-am gandit ca poate trebuie reglat si el!
Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Nu ai cum sa reglezi aprinderea la un moped, scoti fisa de la bujie, pui o bujie in fisa si dai la pedala, daca nu face scanteie e dusa platina sau cdi-ul sau magnetoul, aici depinde ce moped ai, exprimati-va mai detaliat alta data.