| alexcelmic a întrebat:

Salut, mii s-a efectuat un transfer bancar pe data de 31 aprilie, de la o alta banca pe ING, banii nu au intrat nici astazi, dupa 2 zile, care sa fie problema?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inseamna ca ai fost pacalit! 31 aprilie nu exista si transferul se face in maxim 24 ore la majoritatea bancilor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Problema e că ieri nu a fost zi lucrătoare

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Si ce daca? La bugetari nu a fost, la oamenii seriosi a fost. Eu am facut ieri transferuri si a mers, insa au fost intrabancare...

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai da, intrabancare

Da in rest nu. De aici e și vorba la englezi "bank holiday"

| alexcelmic explică (pentru suntserios):

Am inteles deci inseamna ca banii ar trebui sa intre astazi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu ce dracu va ajuta ma sa dati copy paste la ce zice chatgtp? Sa mor de pricep care e scopul? Vreti sa dovediti ca stiti sa dati copy paste sau pur si simplu vrei sa dovediti ca sunteti analfabeti functional si nu sunteti in stare sa dati un simplu raspuns la o simpla intrebare?

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde și despre ce banca vorbim, e cumva vreo banca străină sau de la noi din tara?
Daca nu intra banii astăzi, poți să discuți cu cineva de la banca sa te lămurească, posibil sa fie o eroare umană sau orice altceva