| DianaDyi20 a întrebat:

Buna,am un card făcut în Italia pe care trebuie să primesc niste bani, unde trebuie să merg sa i scot la un ATM?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La orice ATM, dar, depinzand de banca, vei plati un comision consistent. Dupa parerea mea cele mai mici comisioane le au ING si BT. Verifica pe aici: https://bit.ly/4aZGjAM

| darrio2007 a răspuns:

Nu spui la ce bancă sau dacă esti in Romania. Greu de spus.

| DianaDyi20 explică (pentru darrio2007):

Sunt in Romania, nu contează banca nici dacă îmi i-a comision mă intereseaza de unde sa i scot

| Standt a răspuns (pentru DianaDyi20):

"Sunt in Romania, nu contează banca nici dacă îmi i-a comision mă intereseaza de unde sa i scot"
In cazul asta, de la orice bancomat.

| darrio2007 a răspuns (pentru DianaDyi20):

De la orice bancomat. Nu inteleg de ce ai mai intrebat!

suntserios
| suntserios a răspuns:

La sucursala băncii din Romania, dacă există.
Dacă nu, de la orice bancomat

| DianaDyi20 explică (pentru suntserios):

Dar dacă e card străin pot scoate lei?

| suntserios a răspuns (pentru DianaDyi20):

De la bancomatele din Romania da, scoți doar lei

| Hyperion7 a răspuns:

Pai nu ai un card românesc? Transferi banii pe cel românesc și nu ți se ia comision, daca scoți de pe un card străin, posibil sa ia comision, nu știu exact.
Încearcă la Raiffeisen sau la Libra bank

| Standt a răspuns (pentru Hyperion7):

La transfer i se ia comision. Scapa doar de cel de ridicare numerar. Adica muta datoria dintr-o parte in alta.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Standt):

Nu știam, mersi fain!