| Miruna0909 a întrebat:

De ce toate colegele mele de clasa nu ma suporta fara nici un motiv? Eu cred ca sunt invidioase pe mine. Multe persoane mi-au zis ca sunt foarte frumoasa, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma trateze urât daca ele sunt insecure pe propria persoana. Unele din ele mai trec pe strada fara sa ma cunoasca, eu am mai salutat pe una dintre ele dar nu mi-a raspuns, s-a prefacut ca nu m-a vazut.
Ce parere aveti? Mai sunt fete care patesc la fel ca mine? Ma simt prost, dar intr-un fel sunt conștienta ca n-am de ce.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand cineva are probleme cu cei din jur, problema nu este la ei, ci la acea persoana.

| Nirvanaaa a răspuns:

E ok sa nu te suporte una, doua, cinci fete din clasa aia, dar pe bune toate?
Ceva ai greșit și tu.
Gândește-te la ce s-a intamplat intre voi. Poate ești mai retrasa și te evita.

| Miruna0909 explică (pentru Nirvanaaa):

Pai chiar sunt retrasă, am avut traume in copilarie si imi este foarte greu sa am incredere in oameni si sa vorbesc cu ei, pur si simplu mi e greu si daca zice ceva ciudat eu interpretez foarte gresit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offf, sindromul " sunt prea frumoasa", vai, saracuța de tine, ce probleme ai... Bine sunt sigur ca nu ai mai mult de 16 ani, dar daca te ajuta cu ceva, sa stii ca sunt femei de 30+ care au aceeiasi boala ca si tine. Chiar si grasele sufera au boala asta.

| andreeaeml1200 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce treaba are asta că e frumoasa? E vina ei ca sunt geloase fetele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vibe-ul face diferenta. Un om poate fi frumos de pica, inteligent si carismatic, dar daca este murdar sufleteste, cu o atitudine aroganta si sfidatoare datorita abilitatilor sale, ceilalti vor simti asta si il vor trata ca atare.
Vezi daca te incadrezi cumva in aceasta categorie si schimba asta la tine. Incearca sa fii mai deschisa, mai umila in atitudine.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Atunci?
Nu este evident cum ai spus și tu ca sunt insecure, au frustrari proprii, totuși trebuie sa accepți ca sunt și persoane care nu te plac, cum nici tu de altfel nu placi pe toată lumea.
Și nu trebuia sa îți spună alții că " ești frumoasa", asta trebuie sa o știi doar tu, oricum contează mult perechea de ochi care te privește.

| andreeaeml1200 a răspuns:

Cum ai zis si tu... Sunt insecure de asta nu te suporta, da poate pari aroganta sau nu stiu

| MrNuggets a răspuns:

Ai făcut tu ceva de aia