| cilia6na a întrebat:

Buna! De ieri am o durere putin,,intepatoare,, la nivelul sanilor,dar nu in centru, se extinde in lateralul lor. Nu stiu sigur ce e, asa dau stau nu o resimt tare dar daca apas spre partea aceea ma doare destul de rau si ii simt putin grei ca sa zic asa.
Ciclul ar trebui sa-mi vina in 3 zile desi nu prea am mai avut dureri inainte de inceperea acestuia, doar crampe de obicei.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Asteapta sa iti vina menstruatia si vezi apoi cum te mai simti.Nu este prea ok spus sa iti vina ciclul.Ciclul menstrual este durata de la prima zi a menstruatiei pe luna in curs pana la prima zi menstruatiei pe luna urmatoare si variaza intre 21 si 35 de zile.Menstruatia e doar o faza din tot ciclul menstrual.

https://content.medic.chat/......strual.png

| cilia6na explică (pentru dullcat):

Multumesc pentru corecție! Cred ca ma stresez si putin cam mult si sper sa nu afecteze si lucrul asta.

| Bknee a răspuns:

Cel mai bun lucru ar fi să te duci la doctor