| Vera9876 a întrebat:

Hello! Luna trecuta mi-am facut pasaport si astazi am facut check in la Wizz.
La rubrica pasaport biometric este necesar sa bifam?
Daca nu am bifat acea casuta cand am facut check-inul este vreo problema?
In boarding pass apare doar numărul pașaportului de pe spate si data de expirare

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atât timp cât ai Nr pașaportului trecut corect nu cred că e relevant dacă ai bifat sau nu

| anonimg a răspuns:

Pașaportul biometric este doar o opțiune pe care nu o recomand să fie bifată. De ce? Pentru că chiar dacă autorităților le este mai ușor să acceseze informații personale despre noi, nu este bine ca toți să cunoască istoricul nostru medical decât medicul.

Ai grijă în ce bancomat (ATM) îți vei introduce cardul în străinătate.