| IonutSxz a întrebat:

Salut TPU, s-a uzat bateria la un telefon S23 Ultra si as vrea sa o schimb pentru ca se termina mai repede decat ar trebui, daca merg la un service gsm si cumpar una noua, originala, merita sau tot asa se va termina repede, bateria.

Funda!

Răspuns Câştigător
| sammie a răspuns:

Schimba bateria. De cele mai multe ori se duce repede daca stai pe el in timp ce se incarca sau daca il folosesti mai mult de 4 ore pe zi+ incarcari multiple. Incarca-l de la 15% pana la 80%.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca bateria, pe care o iei, va fi nouă nu are cum sa se descarce repede.
Nu ti se pare logic?

| IonutSxz explică (pentru darrio2007):

Nu. Poate sa fie si din alte componente. Ma gandeam

| darrio2007 a răspuns (pentru IonutSxz):

Asta nu mai depind de baterie.

| Wr3nch a răspuns:

Mergi la un service autorizat Samsung. Daca ti-ai permis un ultra, iti permiti si o baterie originala de la ei. Si asa nu o sa ai probleme.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai bateria fiind un consumabil, iar la cum la Samsung bateriile se degradează repede, ar trebui sa ai mai multa grija de noua baterie (adică să nu forjezi telefonul cum ai făcut-o cu bateria actuala) și o să observi că nu se va mai degrada la fel de repede precum bateria actuala.
Daca tu ai aceeași rutina, telefonul, peste 2 ani maximum, iar vrea schimbata bateria
Acum tu știi!

| sammie a răspuns:

Bateria o sa se uzeze sau o sa se strice in 2 ani deci merita. Am avut un telefon la care am refuzat sa-i schimb bateria pentru ca ba costa multi bani, ba lasa ca mai merge si pana la urma nu se mai incarca telefonul deloc si a trebuit sa il schimb.

| IonutSxz explică:

Multumesc mult!