| AndreiPetro a întrebat:

Nu știu cum să incep sa nu se interpreteze greșit. Ieri am găsit un iPhone 12. Este deja blocat de proprietar. Doar l-am găsit cred ca cineva a încercat să umble pe el. Știe cineva cum se poate rezolva problema? Nu cunosc acel proprietar.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-l la politie!

| darrio2007 a răspuns:

In loc sa iti pui aceasta intrebare, mai bine mergi si predă-l la Politie. Există o lege in acest sens, pentru lucrurile găsite si nepredate politiei.

| Simpatic a răspuns:

Cand gasesti un bun care nu iti apartine cel mai intelept este sa il predai la politie...
la fel cum spun si acesti domni, despre ce faci atunci cand gasesti un portofel : https://www.youtube.com/watch?v=OJ8hCchu6os

| ReddY25 a răspuns:

La poliție cu el

| ioana748 a răspuns:

Poate sa pui cartela in alt telefon si sa vezi daca are numere salvate in SIM.
Normal ca suni la cele care par din familie.
Sau il duci la politie si se descurca ei sa gaseasca proprietarul.
Nu se interpretează gresit desi stim ca orice fapta buna nu ramane nepedepsită.
Faci cum iti dicteaza constiinta, sa dormi liniștit.
Seara frumoasa,

| KovacsB a răspuns:

In momentul in care il pornesti trimite si locatia exacta.

| SuNaM a răspuns:

Cum a zis și băiatul de mai jos, trebuie predat la poliție imediat cum l-ai găsit. Daca spui că l-ai găsit ieri, se poate să te ia și poliția la întrebări de ce nu l-ai adus mai repede. Eu zic sa te duci și să le zici ca l-ai găsit de câteva ore doar și cum ai avut ocazia l-ai adus.

| MihaiMB a răspuns:

Eu zic cel mai bine să mergi la poliție cu telefonul.