| Spike7262 a întrebat:

Am platit 22 din 24 de rate pentru un telefon la Vodafone. Ce se intampla daca as refuza sa platesc ultimele 2?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O să ai o datorie pe care Vodafone o va recupera de la tine cu forța la un moment dat.
Crezi că ești primul țepar?

| darrio2007 a răspuns:

Adica ai platit 22 si nu mai poti plati inca 2? Te ineci la mal?
Vei intra pe lista datornicilor la un moment dat si vei plati mai mult.
De platit oricum vei plati.
Doar tu alegi cum si cand.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce motiv ai avea sa refuzi sa mai platesti? Care este ideea de ce numai vrei sa platesti?

| Simpatic a răspuns:

Nu ai cum sa fentezi 'smecherii' din acesta piata, daca asta crezi!
este mai intelept sa platesti toate ratele, cat mai e de la 22 de rate la 24?
in caz contra te lasa pana se aduna penalitati suficiente si apoi te 'executa silit'

| anonimg a răspuns:

Nu vei putea avea niciodată cont la o bancă din România până îți vei plăti toată datoria.
În plus, ți se va opri bani din salariu, fie că vrei, fie că nu, până vei plăti toată datoria, inclusiv cheltuielile de judecată care pot fi mai mari decât telefonul în sine. Plus penalizările.

| Cipi1212 a răspuns:

Bună. Trebuie să le plătești pe toate.

| Anonima6775 a răspuns:

Te duci direct la pușcărie te executa ăstea