| untu a întrebat:

Cineva care se pricepe ( care lucreaza la service telefoane mobile) la deblocarea ecranului fara parole de 6 cifre si fara folosi contul GOOGLE care imi da tot eroare pentru telefonul HUAWEI Y7 2019 sa ma ajute cum se procedeaza pas cu pas pentru a debloca si a intra telefonul in modul de asteptare cu programele si aplicatiile sale! Rog seriozitate si va multumesc frumos! Este va rog urgent!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ăsta e telefonul ăla „găsit" pe câmp?

| untu explică (pentru darrio2007):

Da,la tara, la camp! O fi cazut din buzunar cand a zdrucinat din tractor!

Bula
| Bula a răspuns:

Resetare de fabrica sau resoftarea telefonului.

| DonMoldo a răspuns:

Opresti telefonul dupa care ti pe oprire si volum up, dupa ce iti apare Huawei pe ecran iei degetu de pe butonul de oprire si ti in continuare pe ce l de volum. O sa ai 2 categorii reboot si wipe data/factory reset tu dai pe a 2 a si dupa iti face el singur resetul

| untu explică (pentru DonMoldo):

Merge resetarea si apoi?

| untu explică (pentru untu):

Ce fac? sa apas pe reboot system now sau sa apas pe wipecache partition?