| ArianaG a întrebat:

Are ceva dacă am cartela activată într-o țară în care am nevoie de roaming? Se plătește sau ceva?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se plateste, atata vreme cat folosesti serviciul de roaming.

| ArianaG explică (pentru Violleta2022):

Dar îmi tot arată că e dezactivat și pot suna în străinătate sau acasă (sunt în Londra și am sunt pe cineva cu nr. de Anglia)

| Violleta2022 a răspuns (pentru ArianaG):

Daca ai activat roamning de cand erai in tara, sunand la serviciul de roaming al furnizorului tau de telefonie, atunci inseamna ca l-au activat.
Ai facut ce ti-au spus ei in instructiuni?
Esti sigura ca l-ai activat?

| ArianaG explică (pentru Violleta2022):

Eu am abonament și când am sunat nu mi-au dat altă variantă decât să-l dezactivez, când am ajuns în altă țară mi-au spus că nu este activat

| Violleta2022 a răspuns (pentru ArianaG):

Mai suni odata si-l re-activezi!
Dar asteapta-te sa platesti, ca-i un serviciu de telefonie internationala!