| DexTer01 a întrebat:

vreau sa imi schimb si eu pc-ul vechi cu unul nou, mi-am facut unul pe bucatele astea fiind :
placa de baza : FM2 Gigabyte F2A55M-S1 FM2
procesor :AMD ATHLON II x4 750k Quad-core 3. 4GHz /4 GHz
placa video : nVIDIA GeForce GT630 2048/128 DDR3
memria ram : Kingston 4 GB DDR3 1333MHz
hard-disk: western caviar green 1TB
si o sursa de 500W, am pastrate carcasa si dvd-ul de la vechiul pc si vreau sa stiu daca este bun sistemul daca ar trebui schimbat ceva da sau nu... multumesc happy (sa mentionez ca este un buget de 1200-1300Lei)

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Placa video e foarte slaba. Mai bine mai astepti decat sa pui gt630...
Pune la placa video macar ceva gen radeon 7770/r7 250x sau superior
De asemenea, hdd de tip green sunt lente, is pentru stocare de date.
Cauta un westerm blue de 1tb.

| DexTer01 explică (pentru sltlp):

M-am uitat la placa de baza si zice ca e pci express 2.0 iar r7 e pci express 3.0 are vreo importanta, se potrivesc?

| hp8510p a răspuns (pentru DexTer01):

Se potrivesc.

| FatUglyVirgin a răspuns:

In loc de varianta cu 2gb memorie video ddr3, cumpara pe cea cu 1gb ddr5

Răspuns utilizator avertizat