| romario97 a întrebat:

mi-am insalat windows xp si nu imi merge sunetul.Am descarcat driver scaner sa imi detecteze driverele dar pe cel de sunet nu la gasit.Cine stie cum sa fac si eu sunetul..VA ROGG.dau FUNDA!

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Am nevoie să îmi spui de hardware ai.Placă de bază și audio(dacă ai una offboard) ca să știu ce drivere să îți dau spre download

| romario97 explică (pentru DeyCj):

Placa de baza se numeste gigabyte si placa de sunet se numeste "Realtek ALC883 @ nVIDIA nForce 6100-430 (MCP61P) - High Definition Audio Controller PCI" asa mia detectat "aida64 extreme edition. te rog daca stii cum sa fac, ajuta-ma!:*

| romario97 explică (pentru romario97):

Da si placa de sunet este offboard

| DeyCj a răspuns (pentru romario97):

De regulă eu folosesc un progrămel profi în astfel de cazuri dar poate ți de folos ăsta de aici:
http://rapid4me.com/? q=nVIDIA+nforce+6100+430+%2528mcp61p%2529+high+definition+audio
Dacă zici că placa audio e Realtek ALC883 @ nVIDIA nForce 6100-430 (MCP61P).Succes