| bogdan_4008 a întrebat:

In primul rand vreau sa pun specificatiile la PC si dupa intrebarea.
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: H81M-D2V
BIOS: BIOS Date: 06/25/14 15:36:23 Ver: 04.06.05
Processor: Intel(R) Pentium(R) CPU G3258 @ 3. 20GHz (2 CPUs), ~3. 2GHz
Memory: 8192MB RAM
Available OS Memory: 8068MB RAM
Page File: 6850MB used, 9284MB available
nVIDIA Geforce GT 630

Vreau sa imi fac un upgrade la PC si nu stiu ce sa schimb prima data: procesorul sau placa video?
M-am gandit ca acest procesor ar fi bun http://www.emag.ro/......DJJKHYBBM/
Sau placa asta video http://www.emag.ro/......D92PDYBBM/
Sunt compatibile cu PC-ul meu?
Daca aveti alte pareri va rog sa imi spuneti.

Răspuns Câştigător
| Mihai1810 a răspuns:

Procesorul nu e compatibil pe placa de baza actuala, deci daca schimbi procesorul ca trebui sa schimbi si placa de baza si probabil si memoria ram. Iar daca iei placa video o iei degeaba, nu se va simti nici o imbunatatire deoarece va face bottleneck cu procesorul actual. Mai bine strange bani si le iei toate odata.

1 răspuns:
| TMAIGL a răspuns:

Pai dacă schimbi procesorul trebuie și placa de baza.