| bogdan_4008 a întrebat:

Am urmatoarele componente.

System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.

System Model: H81M-D2V

BIOS: BIOS Date: 06/25/14 15:36:23 Ver: 04.06.05

Processor: Intel(R) Pentium(R) CPU G3258 @ 3. 20GHz (2 CPUs), ~3. 2GHz

Memory: 8192MB RAM

Available OS Memory: 8068MB RAM

Page File: 6850MB used, 9284MB available

nVIDIA Geforce GT 630 1GB

Vreau sa fac un upgrade destul de mare la calculator si as dori sa aflu ce componente mi-ar trebui pentru acest PC.
Sunt constient ca v-a trebuii sa schimb si placa de baza, asta insemnand ca trebuie sa schimb memoria procesorul etc.
Imi puteti spune niste componente si link-ul lor de pe eMAG sau alte site-uri de acest gen?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai, daca spui ca ai acel g3258 inseamna ca ai o placa de baza pe socket 1150 care suporta destul de multe procesoare performante. Recomandarea mea este acest i5 : http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i5-4460-32ghz-box/ ( verifica daca pe site-ul producatorului placii de baza acel model de i5 este compatibil )
si gtx 950 : http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/
Cu cele 2 componente puse in pc-ul tau poti rula orice joc in rezolutie de tip full hd cu detaliile la medium-high 50+fps lejer.

| bogdan_4008 explică (pentru Jipa95):

Si trebuie sa mai schimb placa de baza, sursa or something?

| Jipa95 a răspuns (pentru bogdan_4008):

Avand in vedere ca, componentele ales de mine consuma cu aprox. 80W fata de cele din sistemul tau, nu trebuie sa mai schimbi nici o sursa.

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ce buget ai?

| bogdan_4008 explică (pentru CPAElites):

10-15 milioane

| CPAElites a răspuns (pentru bogdan_4008):

Ce sursa ai? ( Iti trebuie una cu CERTIFICAT 80+ SI PROTECTII )

Placa Video : http://www.pcgarage.ro/......5-192-bit/

| CPAElites a răspuns:

Raspunzi ma?