| MonicaMoni a întrebat:

Salut lume,am un Acer,laptop,si stăteam pe el si s-a stins ecranul dintr-odata,si nu mai merge. Daca il aprins de aude cum se aprinde si se aude ca si cum ar fi aprins, dar ecranul e tot negru.Ce sa fac? Sau cum? Nu e al meu si trebuie sa-l returnez intr-o săptămana.Nu i-am facut nimic, stăteam pe facebook si dintr-o data ecranul era negru.

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Se pare că e o problemă hardware, adică din partea electronică a laptop-ului; Ori invertorul ori chipset-ul/placa video.
Din păcate problema asta se rezolvă într-un service autorizat.Succes