| GabyCatalin a întrebat:

Am un laptop Acer travelmate 5100.Si de la un timp de vreme cand il aprind se aude cooler-ul tare si dupa incetineste.Ecranul se aprinde dar se vede negru.Ce are? Si cum aş putea sa il repar? OFER FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Neagu_Tib_1993 a răspuns:

Pai dupa ce stiu eu Acer dupa un timp incepe sa se incalzeasca pentru ca are un cooler prost, dar asta ar fi cea de adoua varianta, prima ar fi sa il desfaci la cooler si sa sufli in culer sa nu mai aibe praf, eu am facut asa si la mine se auzea si nu se mai aude si o sa iti mearga totu binehappy
Sper ca te-am ajutathappy

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

S-ar putea sa fie windows expirat.bagadin nou windows, daca nu s-a dus hardisk.bafta!

Windows se incarca si dupa apare negru?
sau cand il pornesti se vede negru?

| GabyCatalin explică:

Am uitat sa precizez ca se aprinde se vede negru (cum am scris si mai sus) si nu mai pot sa fac nimic.Nici windows-ul nu se incarca.Am incercat sa bag un monitor extern prin cablul vga si nu merge.Tot negru.