| akex a întrebat:

La incalzirea in pardoseala, cati metri de teava pot intra intr-un metru patrat?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distanta intre tevi poate fi 15 sau 20 cm si vei folosi 6-7 metri liniari.

| Robert_Krestel_1990 a răspuns:

Maxim 5 m liniari, te sfatuiesc sa lasi distanta intre ele de 15 cm!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robert_Krestel_1990):

La o distanta de 15 cm teava trece de 6 ori printrun metru patrat. Daca nu esti langa perete unde se face bucla (la fiecare bucla intra 15 cm de teava) vei avea nevoie de 6 metri liniari de teava.
Gresesc cumva?

| istetu a răspuns:

2,2-5metri

| istetu a răspuns:

La 3 metri.

| Bleoju_Costel_1975 a răspuns:

6m,60cm