| AlexandraN21 a întrebat:

Bună! Unde sunt locuri de încredere pentru a-mi schimba bateria de la IPhone în București?
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cu exceptia reprezentantelor oficiale ale Apple, e foarte greu sa gasesti reparatori de incredere pentru iPhone. Pentru ca iPhone-urile au fost construite cu verificari criptografice daca piesele sunt originale, iar aceste verificari sunt (sau erau) greu de ocolit pentru cei din afara sistemului.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Mai nou Apple livreaza (de fapt inchiriaza) truse sa-ti repari singura iPhone-ul. Dar nu si reparatorilor comerciali neacreditati. Dar daca nu te pricepi sa repari, tot degeaba.