| GabrielCio a întrebat:

Doresc sa-mi pun 2 monitoare la pc.

Placa video are urmatoarele intrari: HDMI; DVI-I; DVI-D; DP

Momentan am un monitor care are cablul VGA si este conectat cu un adaptor VGA to DVI-I la intrarea DVI-I de la PC.
Monitorul pe care vreau sa-l pun(al 2-lea) este la fel cu cablul VGA. Deci eu am nevoie de un adaptor VGA to DVI-D (pentru ca nu mai am alte intrari DVI-I).

Intrebarea mea este daca va functiona sa-mi pun 2 monitoare, daca imi cumpar un adaptop DVI-D?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Acl a răspuns:

Da, o sa mearga. Doar sa ai o placa video care sa suporte configuratia de mai multe monitoare.

| GabrielCio explică (pentru Acl):

Am AMD Radeon HD 6700. (Asta imi spune in pc)
Pe placa video scrie ca este AMD Radeon HD 6770.

Suporta mai multe monitoare?

| Acl a răspuns (pentru GabrielCio):

Da, suporta si 5 monitoare. Doar sa faci setarile din windows cand e gata, daca nu se fac automat.

Răspuns utilizator avertizat