| Sicoe_Seby_1972 a întrebat:

Am inlocuit pasta termoconductoare de la procesorul laptopului dar nu am dezlipit gumita albastra adica padul termic de pe brat pot pune un pic de pasta arctic silver pe chipsetul video putin sa contacteze gumita padul pentru racire?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu are sens.Chipsetul video dacă nu este prevăzut cu răcire activă atunci așa trebuie să rămână, adică răcit pasiv. Teoretic nu ar strica, dar practic....mai bine nu, că ai șanse ca pasta termoconductoare să se scurgă pe contactele acestuia și atunci va fi o problemă. Succes

| Sicoe_Seby_1972 explică (pentru DeyCj):

Padul termic gumita albastra era lipita de chipset cum era racit pasiv? se racea impreuna cu bratul de cupru ca si la procesor eu am intrebat daca pun putina pasta ca sa-i faca iar racirea sa nu stea guma dezlipita pe chipset