| Inception a întrebat:

ce metode de inducere a viselor lucide știți?

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Daca nu ai avut trairi/experiente/etc puternice ziua aia, visezi de regula ce vezi/faci/simti/gandesti in ultima jumatate de ora de dinainte de a te culca, maxim o ora.

| raMLesS a răspuns:

Încearcă să-ţi repeţi în cap ce vrei să visezi de câteva ori până memorezi ce-ai spus şi gândeşte-te cum ai vrea să fie visul şi când până să adormi complet gândeşte-te la vis, imagineazăţi-l. Sau încearcă să îţi spui un lucru in minte de câteva ori şi după gândeşte-te la alt lucru şi culcă-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te mult la un lucru pana adormi

| Tina88 a răspuns:

La mine functioneaza doar cand sunt schimbari majore ...De exemplu cand dorm altundeva. Si oricum n-as alege sa le induc. Mi se pare scary experienta, am senzatia ca intr-o zi nu o sa reusesc sa ma trezesc.