| mariojr77 a întrebat:

Salut TPU, ce trebuie sa fac ca să ma cumpere si pe mine o echipa de fotbal, mai pe scurt, cum ma găsește

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa saa te gaseasca cineva daca nu esti activ intr-un club sportiv si nu esti un talent iesit din comun, pe care antrenorul sa-l promoveze.
la ansiorii tai si la "fara talent; nu are cine sa te cumpere, poate mama si tatcul tau, cu vreo acadea sau ciocolata.

| johnnny123 a răspuns:

Unde crezi că te găsește, pe stradă? În primul rând trebuie să activezi într-un club. În al doilea rând trebuie să ai rezultate suficient de bune încât vreo echipă să vrea să dea bani pe tine.

| mariojr77 explică (pentru johnnny123):

În ce club sa fiu frate ca sunt minor inca

| johnnny123 a răspuns (pentru mariojr77):

Și atunci cine vrei frate să "te cumpere"?

Ce echipă crezi tu că-și "cumpără" copii care nu joacă nicăieri?

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru johnnny123):

Invata vere sa dai niste raspunsuri in care sa explici frumos nu sa fii taran. Puteai sa-i spui frumos sa se duca sa dea probe la o echipa si daca e bun ramane daca nu sa se duca sa incerce la alta pana ii iese.

| johnnny123 a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Vere, tu ești ăla care zicea unei mame care se plângea că soțul nu o susține că "nu are alt scop în viață decât să facă copii și să arunce trei legume într-o oală". Tu-mi dai mie lecții despre "cum să explici frumos și să nu fii țăran"? Chiar nu realizezi că ești penibil?

| siriusblack98 a răspuns:

Pentru asa ceva trebuie sa se intalneasca cererea cu oferta practic. Adica, tu trebuie sa te faci foarte remarcat iar echipa respectiva sa fie in acel moment in cautarea unui nou membru care sa aiba ceva rezultate in spate.

| Ilovedinero a răspuns:

Trebuie sa fi inscris la un club. Daca faci putin specatcol vei putea fi remarcat. Daca joci in curtea scolii logic ca nu va stii nimeni de existenta ta.