| hulkwirine a întrebat:

doresc sa devin fotbalist! am 16 ani, e cam tirziu insa am deja ceva capacitati! care e salariul mediu care il au fotbalistii in Romania pe saptamana sau pe luna?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti deveni fotbalist si de la 16 ani, daca ai talent si esti dispus la munca. Imi amintesc ca fostul fotbalist de la CFR Cluj, argentinianul Culio, spunea ca a devenit fotbalist la 18-19 ani, pana atunci a lucrat in constructii.
Salariul difera foarte mult, in functie de liga si echipa in care joaca si de calitatile fotbalistului. La noi poate fi de cateva sute de euro lunar (la ligile inferioare) si de pana pe la 20.000-25.000 euro lunar la unele echipe din Liga a I-a.

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru Ioandelasal):

S-au pot fi salarii si de 1 bere s-au 10-40 lei ma refer la cele mai slabe ligi

| Ioandelasal a răspuns (pentru BracKMyhay95):

In ligile inferioare(pana la liga a III-a) nu exista salarii, jucatorii sunt amatori si nu profesionisti. Ceea ce spui tu sunt premii.

| onasis1961 a răspuns:

Nu este târziu niciodată dacă ai talent din naştere.

| FReAkAzO1d a răspuns:

Poti sa zici PA la ce vrei tu.
1.Se vede ca ce vrei tu sunt banii nu altceva.
2.16 prea tarziu.
In liga 3 se iau salarii de 200-300 euro...cam atat.
Deci mai bine ramai la fifa...

| gazaru a răspuns:

Daca esti bun te poti transfera si poti castiga multi multi bani depinde la ce echipa esti