| SUDSteaua1947 a întrebat:

Am 16 ani, 80 kg, cam gras. vreau sa ma apuc de sala.ma gandeam sa fac cardio,bicicleta, banda etc. si fac fac si greutati.adica sa si slabesc si sa pun si masa in acelasi timp? se poate? sau trebuie sa slabesc si dupa sa fac fiare?

4 răspunsuri:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Intra pe youtube si cauta canalul Totul despre steroizi. Acolo un culturist profesonist explica in voice loguri tot ce trebuie sa stii.

| immortalfaith a răspuns:

Degeaba zici varsta si greutatea daca nu zici inaltimea.
Nu poti slabi si sa pui masa in acelasi timp (pui foarte putina masa, deci n are rost), iti alegi ~ ori dau jos, ori mai pun
Ar trebui sa faci vreo 3-5 zile de cardio si antrenament HIIT ca sa ajungi pe la vreo 70 kg (faci cat te tine corpul, nu exagera, daca i obosit ii dai pauza)
O zi doua pe saptamana adauga si cate un antrenament de circuit sa fii obisnuit cu febra musculara si greutatile
Nu mai manca tot frigiderul, mergi pe dieta low carb, high protein, manci putin si des ~ o data la 3 ore sau ceva de genul si hidrateaza te

| Akihito a răspuns:

Poti slabi si pune masa musculara in acelasi cu toate acestea masa musculara se poata sa nu se vada din cauza stratului de grasime.
Si incearca sa reduci din dulciuri, paine si prajeala.