| cfrtobias a întrebat:

La cineva o blocat contul de Facebook, dar nu a acceptat Facebook poza cu buletin probabil ca era prea deschis in fundal chiar daca avea cele 4 colturi, in cat timp stiti voi ca se poate trimite din nou? ca tot apare eroare ca e blocat

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta calitatea pozei, ci documentul in sine unde se vede clar NUMELE, PRENUMELE, data nasterii, CNP-ul si data expirarii cardului de identitate.
Poza din buletin nu-i intereseaza pe ei, dar este vital ca datele din contul de FB sa fie identice cu cele din actul de identitate si sa ai peste 13 ani, ca sa detii un cont de FB.

Multi, enorm de multi pun date fictive la contul de fB si cand li se blocheaza contul NU pot dovedii cu actele de identitate ca acela este contul lor, fiindca a pus date false.

| cfrtobias explică (pentru Violleta2022):

O resetat azi iar parola si o deschis Facebook, dar ciudat oricum cum de nu o acceptat ca zice ca trebuie fundal inchis, si cum am trimis de vreo 5 ori cu multe incercari la toate ziceau ca nu erau bune