| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! Am sunat cu numar privat la un anunt pe olx sa fac farsa. Poate politia sa-mi faca ceva, avand in vedere ca nu am injurat sau amenintat persoana?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si daca ai injurat ce? Ala nu poate dovedi ca l-ai injurat. Nu mai sunt programe care sa inregistreze convorbirile, providerul n-are voie sa le inregistreze decat sa tina evidenta lor. Inregistrarea convorbirilor se face doar de catre procuror cu aprobarea unui judecator special numit pentru asta. Deci nu poate dovedi ca l-ai injurat sau i-ai zis mascari. Normal ca buna educatie nu te lasa sa vorbesti urat dar se mai intampla sa fie si din astia!

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poate.

| johnnny123 a răspuns:

Descrie "farsa" pe care ai făcut-o.

Una este să faci o farsă nevinovată, alta este să faci o "farsă" care-i poate produce o pagubă sau un stres persoanei respective.

| oklol a răspuns (pentru johnnny123):

Pai am bagat un voice changer si am setat pitch-ul mic la el, si am intrebat daca mai e disponibil anuntul, a raspuns o doamna si a intrebat daca-mi arde de glume si ca suna la politie, dupa am inchis.

| Wr3nch a răspuns (pentru oklol):

Meh, nu te reclama nimeni pentru atat. Dar data viitoare lasa oamenii in pace si intra pe YT.

| Brizbriz a răspuns:

Da, vin mascatii cu tancurile lui Putin

oooops, si eu am facut o farsa... sichee hee