| pisicaneagraa239 a întrebat:

Heiii
Am văzut și eu recent prin magazine și pe net țigări electronice de la VEEV ce părere aveți de ele, dacă ați încercat.
Eu mă gândeam să-mi cumpăr un VEEV one reîncărcabil cu capsule
Merită să-mi cumpăr?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca ne spuneti varsta dv. va dam imediat un raspunswinking

| pisicaneagraa239 explică (pentru Simpatic):

Consider ca nu mai are importanta neaparat vârsta în ziua de azi când vine vorba de țigări și altele, anumite magazin vând până și minorilor țigări și băutură, dar ca să vă răspund la întrebare am 18 ani jumate

| Simpatic a răspuns (pentru pisicaneagraa239):

Ok, nu o sa o dau pe aia ca fumatul nu este bun, indiferent daca o faci clasic sau prin intermediul acestor dispozitive
este alegera ta in fond
insa eu ca fost fumator, nu iti pot recomanda vapatul si nimic din ce reprezinta adaugarea de arome si prostii lichide!
chiar daca nu recomand sub nicio forma fumatul este mai sanatos sa fumezi tigari clasice sau chiar tigari prin dipozitive precum sunt cele de la IQOS care 'incalzesc' tigara
mi-e mi-a luat ani sa ma lasa de fumat! deci gandeste-te de 10 ori inainte sa te apuci (asta daca nu te-ai apucat deja)
au reusit acesti antreprenori sa atraga tinerii la nivel international in capcana unui viciu daunator prin a oferi dispozitive care mai de care mai atragatoare
o sa vorbesc ironic oarecum, ca acele babute obsedate religios, aceste dispozitive sunt 'uneltele Diavolului' laughing culmea este ca ele au dreptate cumvawinking
in final este alegerea ta, buna sau rea iti apartine!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic sanatos sa vapezi chimicale toxice, care iti distrug plamanii, mai ales ca esti copil mic de 15 ani, care are inca plamanii nedezvoltati.

De ce crezi tu ca este ILEGAL sa se vanda minorilor tigari si vape-uri?

Tocmai pentru ca voi nu aveti minte la anisarii astia si nu puteti discerne binele de rau, facandu-va rau pe ascuns, deci trebuie sa va interzicem ceea ce va poate omori si sa va suparaveghem strict, ca sa nu va faceti singuri un asemenea rau, ireversibil si mortal.