| Anonimuserr a întrebat:

Stie cineva daca majoritatea firmelor de cartofi congelati din hypermarkte-uri sunt bune pentru a face acelasi gust ca si cartofii de la mcdonalds? Ei spun ca nu folosim arome sunt cartofi recoltati si congelati si apoi prajiti in ulei vegetal.

4 răspunsuri:
| tdbmarius a răspuns:

Cartofii de la Mc sunt diferiti fata de cei din magazin pentru ca au reteta lor speciala sa ii prepare. Daca ar sti toata lumea acea reteta nimeni nu ar mai cumpara de la ei deoarece toti si i-ar prepara acasa.

| Anonimuserr explică (pentru tdbmarius):

Ei spun intr-un film ca nu este nici o reteta speciala. Doar sunt recoltati, decojiti congelati taiati asa pai, congelati si adusi in mcdonalds'uri si prajiti in baie de ulei vegetal.

| BLV a răspuns:

Sincer nu cred ca poate face cineva cartofi ca la Mc. De zis pot zice orice, atat timp cat nu scrie undeva si nu exista si o semnatura data de companie nu trebuie sa te bazezi pe niste vorbe, dar in ziua de azi si foile semnate au devenit doar niste foi straight face

| Mustata_Eugene_1978 a răspuns:

De ce oare vrei sa mananci mizeria aia de cartofi, ai incercat sa ii mananci dupa ce se racesc sa vezi ce gust au? cei mai bun cartofi sunt cei proaspeti curatati si taiati de tine, curata-i si spala-i, taie dupa aceea, dupa ce i-ai taiat nu ii mai spala pentru ca se duce tot amidonul si le strici gustul