| vololo a întrebat:

Stie careva un medicament pentru imunitate pentru copii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Eu i-am facut fetitei mele un tratament cu Baraka 100mg (pentru. copii). Sunt pastilute din ulei de chimen negru care este bun si pentru cresterea imunitatii organismului in special in timpul diverselor boli si in convalescenta.
I-am dat cate 1capsula de 3ori/zi, timp de 20 de zile, am facut o pauza de 10 zile si am repetat. Nu a fost racita toata iarna, iar acum vreo luna, cand eu si sotul meu ne-am imbolnavit de gripa si am bolit saptamani la rand, fetita nu a avut nimic. Are doar 3 ani si tratamentul mi l-a recomandat doctorita de familie deoarece vara trecuta ajungeam la cabinet din doua in doua saptamani.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-i da unui copil medicamente recomandate pe internet. Pediatrul care il vede cotidian stie care este cel mai bun tratament pentru el.

| nicky a răspuns:

Vei gasi la farmaciile naturiste in functie de varsta pe care o are copilul.

daniela
| daniela a răspuns:

Dupa ce stai de vorba cu un doctor incerca Cantastin, un vaccin romanesc al Institutului Cantacuzino. La mine a avut efect pentru copil. Intreaba un doctor inainte de a-l folosi.

| yadora a răspuns:

- COPII 1 an : SEPTILIN( 1tb/zi = 1/2dim.+1/2 seara)= timp de 3 luni
ECHINACEEA CU PROPOLIS (1tb/zi)= timp de 3 luni
COPII 5 ani: OSSCILOCOCCINUM (1tub/zi)
BAKARA (1tb/zi)
IMUNO ROYAL JUNIOR(1tb/zi)

Alte răspunsuri
| Ronin a răspuns:

Noni
e cel mai bun!
eu i-am dat baietelului meu cind avea 4 ani jumate si n-a mai racit de atunci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Numai medicul pediatru poate da un medicament pentru creșterea imunității.
Mergi la un consult de specialitate și analize de sânge.
Mult succes și imunitate de fier.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul trebuie consultat pentru asemenea intrebare. Medicul meu mi-a recomandat Baraka, un medicament pe baza de plante, seminte de ulei de chimen negru pentru imunitate. E foarte bun.Mai este si Ribomunil, praf, 2 ani nu mai racisem.MULTA SANATATE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, bronhovaxom, septilin si baraca...toate foarte bune

| samaniela a răspuns:

Eu i-am dat baietelului meu suc de Noni Juice ( Morinda Citrofilia) inca de la varsta de 1 an. II merge f bine din punct de vedere al imunitatii organismului. Este un suc recomandat de medicii homeopati pentru copii si adulti.
Daca doresti mai multe detalii scrie-mi la : ani_ela77@yahoo.com

" Noni Juice- Benefiiciile si intrebuintarea fructului Noni este foarte bun pentru copii si femei insarcinate!
Juiceul Noni, nu are nici un efect secundar, poate fi consumat la orice varsta, de la 1 la 100 de ani. Se recomanda a se da chiar bebelusilor, pentru intarirea capacitatii de aparare a organismului si prevenirea imbolnavirilor/ administrarii de medicamente, antibio... tice. Recomand totusi folosirea sucului pentru copii peste 1 an deoarece inglobeaza 11% fructe rosii.
S-a dovedit prin cercetari medicale, ca poate fi consumat de catre lauze, gravide, persoane varstnice, sportivi de performanta, practic de catre oricine, Nu este un drog,(de aceea il consuma multi dintre campionii olimpici ai lumii), nu contine conservanti, este doar pasteurizat"

Poti citi cateva pareri si pe forumul ' Despre copii" http://forum.desprecopii.com/....../topic.asp

| samaniela a răspuns:

Buna,

Eu ii dau baietelului meu de 2 ani jumate un suc Noni Juice ( Morinda Citrofilia). II dau acest produs inca de la varsta de 1 an si ii merge excelent pentru imunitate.
Produsul provine dintr-un fruct noni cu propietati miraculoase. Noni Juice este produs in Tahiti si imbuteliat in Germania. Se poate comanda in Romania.
Pentru detalii iti voi da linkul formului ' Despre copii' :
http://forum.desprecopii.com/....../topic.asp

Pentru a citi articole despre acest fruct poti accesa internetul sau:
http://www.facebook.com/......8963127792

Produsul se poate comanda din acest magazin:

http://www.tni.com/......index.html

sau direct prin mine, consultant autorizat, pe email la ani_ela77@yahoo.com

Costul produsului este: 1 sticla - 150 ron, 2 sticle - 286 ron, 4 sticle - 506 ron. Variantele de 2 respectiv 4 sticle au transportul inclus in pret.
Pentru detalii despre acest produs trimite email la: ani_ela77@yahoo.com si iti voi raspunde.

Sanatate multa pentru copil!