| UmbraDeVulpe a întrebat:

Se poate si de la sex sa se inroseasca penisul? Si daca da, atunci ce are acel om care are penisul inrosit de la sex? Are vreo bts sau? Sau e ceva ciuperca sau ce e? Daca e de la sex acea inrosire

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
143 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

La o prima vedere pare în regula.
Dar mai verific,

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da,trimite-mi

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru ioana748):

Sifilis nu este, ma mai uit

| ioana748 a răspuns (pentru ioana748):

Iti mai spun maine

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

S ar putea sa fie doar o iritație si sa fie nevoie doar de creme.
Nici eu nu vad nici o problema.
Trebuie sa fii fericit.
Sa nu fi facut si vreo alergie de la spun, dero, etc
Oricum crema de care ti am spus face minuni.
Asocilin de la farmacia veterinara.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu, analizele nu au cum sa se dea peste cap.
Oricum, banuiesc ca doctorul a vazut problema cu vanataia si i ai spus despre durere.
Incearca sa te speli cu sapun de bebeluși ca este mai indicat pentru ce ai tu.
Fii fericit ca nu ai ceva grav.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Sapunul de bebeluși are ph neutru si este mai bun decat alte sapunuri care s-ar putea sa nu ti faca bine la iritatia ta.
Durerea si vanataia... doctorul a spus ceva?

| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Oricum poate ar trebui sa te mast. urbezi mai rar, ca si asta poate sa-ti dea durere si vanataie.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Durerea si vanataia puteau fi de boli venerice in primul rand.
Dar tu nu ai asa ceva... dupa cate se vede in analizele acestea.
Sa vedem ce spun si cele care vin.
Mai ramane posibilitatea sa fie si o fimoza-sa il intrebi pe doctor.
Sau de la mastur....bare in exces.
Intreaba l pe doctor si despre asta.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Poate daca i arati doctorului exact iti spune el.
Da, masturbarea in exces iti poate cauza durere in toata zona genitala.
Dar o sa ti explice ce doctorul mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Analizele iti sunt de folos. Nu se putea fara ele.
Nu cred sa mai trebuiască sa faci analize dar vezi ce pune doctorul.
Asculta l pe el.
Da, trebuie sa nu te mai masturbezi asa des.
Incearca o pauza de cateva zile.
Si continua cu crema.
Poti sa iei si ceva de durere pe gura gen Paduden.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Este ok ...nu ai infectie urinara.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Poate fi o hernie de exemplu...Dar este bine sa ți spună doctorul mai exact când i arăți unde te doare si te palpeaza.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu ...trebuie ecografie.

Răspuns utilizator avertizat