| GalaXy a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani, 1.93 inaltime si 90 kg. Fac volei de performanta(mi-am dezvoltat f.mult masa musculara) deci nu pot spune ca sunt gras, dar nici slab.De alergat alerg cca. 5 km/zi, insa nu reusesc sa slabesc. Fac flotari si abdomene in fiecare dimineata si seara, iar dupa 19-19:30 (cand ajung acasa de la scoala) nu mai mananc nimic.Practic,tin un regim ca la carte. Ce pot sa fac sa mai dau jos macar 5-6 kg? Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MiiMii a răspuns:

Pai din cate`mi dau eu seama tu duci o viata activa si nu stai degeaba toata ziua happy. Eu daca as face lucrurile astea as fii super slim laughing. Probabil asa este structura ta si daca ai slabi ai fi subponderal. Mie mi se pare ca ai o greutate ok in concordanta cu intalimea, bine inteles. happy Dac totusi nu esti multumit de corpul tu ar fi bine sa mergi la medicul de familie pentru a-ti da o trimitere la un nutritionist, unde-ti va da sfaturi despre o dieta sanatoasa fara prea multe implicatii happy pup :*

1 răspuns:
| Txc a răspuns:

E posibil ca regimul sa nu te ajute...este posibil sa ai metabolismul crescuthappy.Se mai intampla ...crede-ma ca e mai bine sa ai metabolismul crescut decat sa il ai scazut x_x.