| poianaandrei a întrebat:

Eu joc fotbal cam cel putin 3 ore pe zi. Si de cate ori termin de jucat fotbal si ma duc in casa simt piciorul drept amortit de tot dar nu stiu de ce pentru ca piciorul stang nu este amortit niciodata. Doar dreptul este amortit (mentionez ca sunt dreptaci si am 14 ani).

Am crezut prima data ca este apendicita dar nu avea cum pentru ca nu ma durea in partea dreapta si nu aveam stari de voma, greata diaree sau lipsa poftei de mancare.

Mentionez ca, cate odata in timpul meciurilor de fotbal mai alunec mai cad si mai ridic piciorul drept pe sus dupa mingi si mai fac intinderi chiar destul de rele.

Ce credeti ca am la piciorul drept? de ce este amortit tot timpul si stangul nu?

FUNDA! rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sfatul este sa consulti un medic neurolog.
Cauza amortelilor poate fi locala sau poate tine de coloana vertebrala ori creier.
Te pup!