| RazvanPopa a întrebat:

Salut comunitate. Recent am inceput sa merg lasa sala. Cand alerg pe banda dupa 5 minute incep sa simt dureri in partea dreapta a pieptului. Am cutia toracica putin deformata, in stanga este mai mare. Care sa fie problema? Plamanii se dilata prea mult si preseaza pe coaste? Orice sfat este binevenit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ARF a răspuns:

Servus.
IN CAZUL MEU, pe mine ma doare din cauza ca fac un efort mai mare decat ar trebui.