| AlexO25 a întrebat:

Acum 3 zile am fost sa ma tund si mi-a taiat o alunita cu masina de tuns. La medic nu pot ajunge decat peste o saptamana, deoarece este in concediu, dar a cazut si coaja care se formase si in locul unde era alunita a ramas doar o mica umflatura alba(culoarea pielii). Tin sa mentionez ca alunita avea dimensiuni mici si nu pare sa aiba ceva iesit din comun. Este vreun pericol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Spala locul cu ceai de musetel si pune un plasture cu rivanol.
Daca apar probleme, ar fi indicat sa te prezinti la urgente.
O seara bunahappy