| xIonutzu a întrebat:

Salll TPU am 15 ani si azi m-am masturbat pe la 11 asa nu am avut nimic pe la 6 asa seara am vrut sa ma masturbez iar si am decoltat penisul si cand am inceput masturbarea am observat ca la baza penisului la guler acolo era ceva rosu cred ca sange nu stiu ce dar cand pun apa sau ma spal cu apa ma ustura si dupa au aprut pete rosi pe capul penisului oare de la ce o fi va rog pls dau funda si acolo la baza o fi ceva crapat carnea sau ceva de ma ustura plss vreau niste sfaturi va rog fara doctor a patit cineva? pls dau fundaaaaa!+ un vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai facut o infectie, probabil fiindca nu te-ai spalat bine pe maini si pe penis inainte si dupa masturbare. Va trebui sa te vada medicul de familie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Acele pete roșii și fisuri/ulcerații de la baza glandului reprezintă un semn de INFECȚIE, așa cum spunea și Brigaela.

Vrei/nu vrei, tot va trebui să mergi la medic pentru diagnostic și tratament :
mergi la medicul de familie și, probabil că te va trimite la un medic dermato-venerolog pentru consult de specialitate.

NU te poți trata acasă, fără să ști despre ce este vorba.

| xIonutzu explică:

Nu-i prima oara

| mishulicka a răspuns:

Daca e prima oara cand faci asta...inseamna ca ti s-a rupt ata.E ceva gen cum e la noi fetele cu dezvirginareahappyiti trece...