| maximovidiu a întrebat:

am o mare problema.
Am o masea cariata care ma doare foarte tare nu stiu ce sa fac ma tine de cateva ore bune
Ma doare cu tot cu cap, parca am si ameteli si stari de lesin straight face si daca cumva ating maseaua cu dintele de jos sau cu degetu am o durere insuportabila...
Am loat ketonal de doua ori am mancat inainte dar fara efect mi-a alinat timp de 30 de minute si dupa iar angry
ca-mi vine sa iau patentu s-o scotstraight face
Spuneti ce sa fac? dar la dentist nu mai pot merge pentru ca deja e ora 18:00 si sunt si singur acasa si am si 14 ani, nu ma descurc.
Cu toate astea sa spun sincer imi e si foarte frica de stomatolog la varsta de 6 ani am avut parte de o extractie care a fost foarte socanta pentru mine respectiv si foarte dureroasa pot sa spun ca si acum sunt traumatizat straight face
Ce sa fac? sa-mi treaca chiar vreau sa dorm in seara asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mona a răspuns:

I a un ibuprofen si maine du-te la dentist