| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

O intrebare pentru Fete big grin care iau anticonceptionale voi aveti scurgeri? zic de la ele? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e normal sa ai sangerari sau alte scurgeri intre menstruatii. E bine sa mergi la medicul care ti le-a recomandat. Poate e pur si simplu un preparat nepotrivit corpului tau.

| metamorfoz a răspuns:

Ce intelegi prin scurgeri?! ce fel de scurgeri? hai sa-ti spun: femeile au niste scurgeri in mod normal, sunt fiziologice... devin mai abundente in apropierea perioadei de menstruatie. De la contraceptive n-ar trebui sa ai scurgeri...sau nu in plus fata de ceea ce ai in mod fiziologic. Daca are un miros ciudat, iti provoaca mancarimi/usturimi/senzatie de arsura sau isi schimba consistenta si culoarea inseamna ca ar putea fi vorba si de vreo infectie...care de obicei se si trateaza...si care netratata poate duce pana la sterilitate (vezi infectiile cu Chlamydia-care poate trece si neobservata si se observa cand vrei sa ramai gravida si nu poti pentru ca ai facut deja boala inflamatorie pelvina din cauza infectiei si prin anumite mecanisme(pe are nu le mai pomenesc acum) se blocheaza trompele uterine...sau Gonoreea).
Nu e de joaca... du-te si cere un control de specialitate! Si atentie ca la un control bacteriologic de rutina la ginecolog Chlamydia nu iese...trebuie recoltare speciala!
Iar cu contraceptivele pentru ca nu ai menstruatie...ecografie ti-a facut? Cel mai probabil din cauza vreunui chist ovarian ti s-a intamplat asta.Eu de 2 ori am avut problema asta cu menstruatia pana la varsta mea (un 20 si treaba mea de anisori) si de fiecare data cand am avut tulburari de ciclu menstrual cauza a fost un chist ovarian. Du-te si cere un ecograf daca nu ti-a facut...chisturile sub 30 mm pot fi tratate cu pastile si, din cate stiu eu, sunt pilule mai puternice, mai incarcate hormonal. happy

| ღ..*Addelly*ღ.! explică:

Zbenguici un doctor mi le-a dat si mie pentru menstruatie caci fara ele nu am nu sunt niste anticonceptionale puternice dar am scurgeri big grin de asta am intrebat

| ღ..*Addelly*ღ.! explică:

Poi ai grija cu sosul acelahee hee

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Am luat o perioada destul de lunga, insa mereu fac pauze. Scurgeri nu am avut de la ele. Mi-au fost recomandate de medic.
In caz ca ai asa ceva, mai bine ai apela la un doctor.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Scurgeri? de care|? nazale? mai am..cand adaug prea mult sos chilli la mancare laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Întrerupe tratamentul și mergi la medicul care ți le-a prescris pentru schimbarea lor.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abordarea vaginului cu ajutorul degetelor poate rani si vaginul si colul, fra sex violent masturbare sau jucatii sexuale, mergeti la medic totusi.