| TnCristinaa a întrebat:

Fac 15 ani luna viitoare si am 1.50-1.51m inaltime.
tata are aproximativ 1.85..si mama 1.50 si ceva...Credeti ca o sa ma mai inalt? Cam cat? Cum ma mai pot inalta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreiCRT a răspuns:

O sa cresti pana pe la 20 de ani, tinand cont de inaltime, o sa ajungi undeva la 1.65-1.70,dar nu mai mult.

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Mai mult ca sigur, o sa mai crsti!
Fetele cresc cam pana in jurul varstei de 17-18 ani.Cine poate sa-ti spuna ca o sa cresti cu 10 sau 20 cm? Fa ceva sport, volei, inot, bascket si prinzi trei iepuri deodata:sanatate, te ajuta la silueta(te dezvolti armonios) si te mai si inalti.

| gazaru a răspuns:

Si eu eram mic...dar crede-ma la vara(anul viitor) ai sa vezi ce o sa te inalti, iti vei da drumu asa dintr-odata...
Si eu eram normal aveam 1, 72 si intr-o vara am crescut 10 cm si acum am 1.82 deci...

| fluturas10 a răspuns:

Hey! big grin Uite un site interesant : blogulsportivilor.wordpress.com/exercitii-de-crestere-in-inaltime/.Sper sa te ajute happy. Mergi si tu la inot, handbal, volei si sigur vei avea rezultate frumoase big hug si..keep calm! pana la 17-18 ani mai ai timp sa cresti.

| edinadia a răspuns:

Nu stiu daca vei mai creste... Avand in vedere ca mama ta are doar 1, 50 e posibil sa nu mai cresti pentru ca perioada in care cresti cel mai mult at fi la 10-14 ani, dar unii oameni cresc mail tarziu deci e posibil sa mai cresti un pic, insa nu treci de 1, 60m