| toteusunt a întrebat:

HELP laughing mi se decojeste pielea de pe fata de la soare si arata foarte nasol straight face ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai, ar fi trebuit sa faci ceva mai demul, adica sa previi fenomenul.
Acuma ai rabdare, sa se desprinda ea natural, daca o grabesti atunci poti sa ranesti pielea noua ce se formeaza sub ea. Pune lapte acru si miere, astea hranesc pielea, scad senzatiile de arsura sau de mancarime. thinking
Ia poarta o palarie cu boruri largi, da-te cu crema de plaje cu factor ridicat de protectie pe zonele expuse, in special daca iesi ziua afara.

NOname
| NOname a răspuns:

Exista creme/spray-uri speciale de dupa plaja la farmacii si/sau magazine de specialitate. Sau ai putea sa te dai cu iaurt sau crema de fata hidratanta. Succes!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ori te bronzezi din nou, ori iti iei o crema abraziva si te freci cu ea pana se duce toata pielea arsa!

Apache
| Apache a răspuns:

Da-te cu aloe vera!

| Ruxiii a răspuns:

laughing Si eu trec prin asta acum laughing Si ca sa nu se observe ma dau cu crema pentru fata happy

| Iuly006 a răspuns:

Spalate de multe ori pe fata si ti se va decoji mai repede.asa am patit si eu

| evoke a răspuns:

Incearca sa te dai cu Aloe Vera, sau cu o crema de fata. :]

| anonima_4990 a răspuns:

Sa te dai cu crema de fata

| dya26 a răspuns:

Pai ar trebui sa te dai cu o crema de fata sau sa cumperi emulsie dupa plaja e buna cum scrie pe ambalaj efect calmant si racoritor laughing eu cu ea ma dau si e foarte buna dar la inceput o sa te usture putinhee hee

| Maryaaaaaa a răspuns:

N-ai ce sa faci... este doar piele moarta... ai stat prea mult la soare si ti s-a ars.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la fel, eram rosie ca... rosia laughing O zi doua m-am dat cu spray pentru arsuri solare ca nu suportam sa ma ating pe fata. sad Apoi cand incepusem sa ma decojesc si fata mea arata ferfelita m-am dat cu ulei de argan.Imi lucea fata dar eram happy ca nu se mai vedeau franjurii... tongue

| KOMonica a răspuns:

Fugi la farmacie si intreaba de o crema sau consulta un doctor pentru ca porblema nu e chiar amuzanta, poti sa ramai cu pete, poti sa faci cancer de piele, se pot intampla multe.

| Camelia_Cami_1977 a răspuns:

Cum sa ma bronzez mai repede

| Camelia_Cami_1977 a răspuns:

Sa dau cu cremă cu aloe vera