| MiReLa_5935 a întrebat:

Hello! acum laptele de vaca ingrasa sau se slabeste de la el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lorien_2084 a răspuns:

Nimic nu ingrasa in sine, ci doar in combinatie cu altceva. Atentie cu ce-l combini.

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Laptele crud de vaca are 7-9% grasime. Laptele din comert are 1. 8-3. 5% grasime. In afara de cazul ca esti copil in crestere, sau daca esti copil dar supraponderal, ar fi bine sa bei lapte cu cea mai mica concentratie de grasime. Mai multe despre dieta gasesti aici: http://www.mypyramid.gov/

mira
| mira a răspuns:

Laptele de vaca are multe grasimi.Consumat in exces si combinat cu fainoase si zahar ingrasa pe cine este predispus, adica 97% din populatie.

| Catalion a răspuns:

Ingrasa, dar daca il fierbi, ingrasa mai putin.