| Oanix21 a întrebat:

Fetelor care este experiența voastră cu anticoncepționale? Avantaje? Dezavantaje?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu zic doar atata sa dea Dzeu sanatatea celui care a inventat anticonceptionalele, cred ca multe femei ar trebui sa il puna pe acestape acatistwinking

| Madaxo97 a răspuns:

Eu am luat 5 ani de zile, diferite tipuri de anticoncepționale, avantaje ar fi ca am scapat de acnee, de durerile menstruale,, dezavantaj ar fi sângerări in afara menstruatiei, sau faptul ca trebuie sa le iei in fiecare zi la aceeasi ora fixa, daca uiti o zi sa iei de exemplu, se dereglează tot ciclul menstrual, sangerari aiurea. Eu am ales steriletul după 5 ani de anticoncepționale, tocmai din cauza menționata mai sus.

| AlexandraAle121 a răspuns:

Nu le poți lua oricare, trebuie mers la medic ca să-ți spună care trebuie luate, etc. Trebuie luate atent, eu cam niciuna nu pot sa iau fiindcă îmi incep sângerări și mă țin câteva zile ca in perioada. am decis sa nu le mai iau. Am auzit ca nu prea poți sa mai rămâi gravida dacă iei alea..habar nu am.

| AlexandraAle121 a răspuns:

Oricum nici ele nu prea ajuta ca 50% sa zicem poți rămâne gravidă și dacă le iei. chiar daca unii zic ca nu.