| baiatulxboyx a întrebat:

Ce parere aveti despre shaorma? E sanatoasa?
Eu o mananc fara sosuri si carne si am auzit ca e chiar sanatoasa asa si ca o poti consuma si in dieta pentru ca contine doar carne dinaceea de pui fara grasime si fara ulei, legume si lipia care e sanatoasa. Deci pot manca in continuare fara sa ma ingras? O consum cam de 6 ori pe luna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

In dieta nu sunt recomandate niciun fel de mancare fast-food. Eu de cand tin dieta (7 luni) n-am mai mancat nici un fel de mancare din fast-fooduri si mi-a mershappy. Dar cred ca o shaorma la 2 saptamani nu o sa se simta chiar asa daca ai activitate fizica.

Si de unde stii ca acea carne e fara grasime si fara ulei? cine stie cate substante daunatoare baga in acea carne. ca doar nu or fi prosti sa bage carne buna, de pui. Plus ca in general, combinatia carbohidrati(lipie) cu proteine(carne) nu e buna in dieta!

| onasis1961 a răspuns:

Shaorma dietetica,

INGREDIENTE:

* Paine libaneza 65g
* Piept pui file fara piele 100g
* Varza 30g
* castraveti in otet 25g
* Ceapa noua 10g
* Ketchup 40g

Pentru 270g de produs

| onasis1961 a răspuns:

Shaorma dietetica,

INGREDIENTE:

* Paine libaneza 65g
* Piept pui file fara piele 100g
* Varza 30g
* castraveti in otet 25g
* Ceapa noua 10g
* Ketchup 40g

Pentru 270g de produs! Pofta Buna!

| baiatulxboyx explică:

Vreau parerea voastra, nu chestii luate dupa google.