| anka a întrebat:

Ce parere aveti despre parintii care fumeaza in camera copilului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Dar tu ce parere ai despre gravidele care fumeaza cu nesimtire, nepasandu-le deloc de riscurile la care isi expun fatul? Acelasi lucru se intampla si cand copilul este expus fumului de tigara. Omul este un ANIMAL egoist... Daca ma gandesc bine, comparatia asta nu e buna, animalele au grija de puii lor!

15 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Oameni incostienti, care pun viciul lor mai presus de sanatatea copilului!

| anad a răspuns:

Sunt convinsa ca sunt oameni iresponsabili, inconstienti, egoisti, care nu-si iubesc copilul si pe care nu-i intereseaza nici cele mai elementare reguli de protejare a lui. Cand copii ajung mari se mira, ii cearta, ii pedepsesc daca fumeaza si ei. Organismul lor este deja intoxicat cu nicotina si e normal sa fumeze!

| Cσσкiє a răspuns:

Fără responsabilitate! Ei spun "Te iubesc mult".
Atunci, dacă îl iubiţi, protejaţi-i sănătatea! Doar asta e cea mai importantă, corect?
Săracii plămâni... sad.

| emima a răspuns:

Pai eu nu am o parere prea buna in primul rand nu se fumeaza in camere nici chiar daca e camera lor si in al doilea rand daca vor sa fumeze intr-o camera sa fumeze in camera lor nu a copilului ca il,, il intoxica,, si pe copil

| LuS[z] a răspuns:

O parere foarte proasta mi se par de-a dreptul Iresposnsabili!

| shtephie a răspuns:

Sunt iresponsabili! Nefumatorului, mai ales copilului ii dauneaza mult mai mult sa inhaleze fumul decat fumatorului!
Cunosc pe cineva, niste parinti care s'au lasat de fumat pentru a nu'i da un exemplu prost copiluluiwinking
Trebuie sa spunem STOP fumatului!

| foxi a răspuns:

Inconstienti!

| WohooAmTreiFunde a răspuns:

Oameni prosti straight face. Un adult nu trebuie sa miroasa fun de tigara macar, dar pentru un copil fragil este mult mai grav, il poate expune la boli oribile...

| iulianr a răspuns:

Inconstienti, deoarece copilul va deveni fumator pasiv iar cand va creste mai mare s-ar putea sa se apuce de fumat.

| Sweet00gum a răspuns:

Niste inconstienti! ei nu isi dau seama de gravitatea faptelor lor.nu au auzit de fumat pasiv?!

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Nu una buna...Isi invata copii la prosti plus ca nu e bine si sanatos pentru copil!

| IceCream22 a răspuns:

Mi se pare ceva lipsit de responsabilitate din partea parintilor. Copiii, inhaland acel fum, sunt mult mai in pericol decat fumatorii propriu-zisi. Sunt total impotriva acestui lucru. Copiii trebuiesc aparti de anumiti factori care le-ar putea afecta sanatatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In camera cu un copil sub 7 ani, spun doar ca ii dauneaza sanatatii. Peste, parintii pot influenta copiii: da-mi si mie o tigare ca sunt stresat/a, in acest mod, unii dintre ei considerand tigarile ceva "cool", anti-stres si se apuca de la o varsta frageda.
Bine, parintii trebuie sa vorbeasca cu copiii, sa le explice pe intelesul lor cat de daunatoare sunt tigarile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca moasa a gresit la nasterea lor.in loc sa le taie gatul, le-a taiat buricul{cordonul ombilical}.

| HellGirl_1974 a răspuns:

Atata timp cat fumeaza si copii lor cu ei, e ok.Altfel,tii copilu' degeaba in fum si ii faci pofta straight face