| anonim_4396 a întrebat:

Ce as mai putea face sa nu mai ma doara gatul? am luat o gramada de pastile...nici apa nu mai pot sa inghit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Tinctura de propolis

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Te doare gatul?
Puneti COMPRESA CU CEAPA
Iei o ceapa mai mare,o tai marunt,pui intr-un vas, o calesti usor in propia-i zeama si amesteci mereu cu o lingura de lemn, pana devine sticloasa!
Apoi, asa calita si fierbinte, o pui intr-o panza uscata si curata.O aplici pe gat sau pe piept.
Uneori si numai dupa 2 ore, persoana simte cum ii trece durerea!
Daca boala e deja avansata, poti repeta operatia si de 2-3 ori, dar ceapa sa fie mereu proaspata.
Sper sa-ti fie de folos sfatul meu!
Multa sanatate!
Te pup!

| Cryshhtian a răspuns:

Dimineata si la amiaza propolis, cate 2 lingurite si va treece treptat..lasa pastilele nu ajuta, tatal meu la fel a fost pana cand a venit o vecina care detine stupuri de albine si ia recomandat propolisul.o sa vei ca trece