| tomica a întrebat:

Bună ziua ma poate ajuta cineva cu un raspuns: diabetul zaharat se poate transmite prin contact sexual oral,normal, an al? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Diabetul zaharat este o boala netransmisibila, asa ca nu se transmite nici prin contacte sexuale.
Detalii poti citi si aici:
http://www.sfatulmedicului.ro/Diabetul-Zaharat/diabetul-zaharat_894

| hasiuc a răspuns:

Din pacate un factor al diabetului e prostia care se transmite prin contact sexual!

| hasiuc a răspuns:

Nu te supara pe mine dar poti da oricand la UMF Iasi Medicina Generala, in 6 ani vei deveni MEDIC!