| AnnabellaBB a întrebat:

În urmã cu 3 zile am fost la o ecografie abdominala,deoarece nu ma simteam deloc bine,eu avand probleme cu stomacul,avand o gastrita,ma simteam balonata,de parca as fi fost insarcinata. Balonarea era insotita de crampe,constipatie,ameteli,greata. In urma ecografiei,dânsa mi-a spus ca abia imi vede pancreasul de aerocolie. Diagnosticul de stazã gastricã. Mi-a dat un tratament pe care il urmez cu sfintenie,dar ma simt ametita,stare de voma, frica.Sunt un pic cam mult speriata,am cautat pe internet despre acest diagnostic, dar nu gasesc mai nimic. Ma poate ajuta cineva cu niste informatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heii, aceleasi simptome le am si eu dar de o luna si ceva. Si imi este greata si ma simt balonata intr-una. Care a fost diagnosticul? In urma cu cateva zile am fost sa fac o endoscopie si mi-a spus ca am gastrita antrala eritematoasa. Oare de la asta sunt simptomele? Sanatate.

| Nonameagain a răspuns:

Mai bine te intorci la medic si ii spui ce simptome ai. Iti va schimba tratamentul. Pina atunci, poate ca nu ar fi rau sa-l intrerupi, sa nu dai in alte complicatii.